Zdrowy deser z kaszy manny i jabłek

Zdrowy deser z kaszy manny i jabłek

Kiedy pogoda za oknem nie może się zdecydować czy chce być już wiosną czy jeszcze zimą lub chłodną jesienią, humor może nam nieco wariować. Ostatnio mieliśmy szczególny urodzaj chłodnych i pochmurnych dni, kiedy nie bardzo chciało robić się cokolwiek innego niż kulić pod kocem z ulubioną książką.

Ale, ale.. poza książką warto mieć przy sobie coś jeszcze. Coś pysznego, słodkiego, co mogłoby przypominać nam np. dzieciństwo. I jeszcze byłoby cudownie gdyby przygotowanie takiego smakołyku nie było zbyt praco i czasochłonne. Słucham? Mówicie, że takie cuda nie istnieją? A ja twierdzę, że istnieją i ten przepis jest na to dowodem :)

Przepis: Zdrowy deser z kaszy manny i jabłek

Potrzebujemy: (3 porcje)

  • 4 łyżki kaszy manny
  • 3 szklanki mleka
  • łyżeczka esencji waniliowej
  • 3 łyżeczki cukru
  • 2 duże jabłka
  • pół łyżeczki cynamonu
  • łyżeczka soku z cytryny
  • łyżeczka masła

Jak zrobić deser z kaszy manny i jabłek?

Obiecałam, że przygotowanie tego deseru będzie dziecinne proste i zamierzam dotrzymać tej obietnicy. Zacznij od przygotowania jabłek – pokrój je w kostkę, a następnie wrzuć je na patelnię, na której wcześniej rozpuściłeś łyżeczkę masła. Podsmaż kilka chwil, aby owoce zmiękły. Dodaj łyżeczkę cukru, sok z cytryny oraz cynamon. Mieszaj do momentu, aż cały płyn odparuje, a cukier rozpuści się.

W ten sposób pierwszy krok mamy już za sobą. Teraz czas na drugi. W rondelku podgrzej 2 szklanki mleka wymieszane z 2 łyżeczkami cukru oraz esencją waniliową. Jeżeli masz ochotę na słodszy deser możesz dodać więcej cukru. Pozostałe mleko wymieszaj dokładnie z kaszą manną. Gdy mleko w rondelku będzie gorące, wlej do niego kaszkę. Pamiętaj aby ciągle mieszać do momentu całkowitego zgęstnienie kaszki. Może to zająć kilka minut. Jeśli preferujesz rzadszą konsystencję, dodaj więcej mleka.

Na dnie pucharków wyłóż część jabłek, następnie przykryj je kaszką. Każdą porcję udekoruj pozostałymi jabłkami oraz cynamonem. Gotowe! Można wracać pod koc :)

Deser z kaszy manny i jabłekKOMENTARZE