Gadżety kuchenne – 5 które warto mieć w domu

Gadżety kuchenne – 5 które warto mieć w domu

Gotowanie to dla niektórych pasja, dla innych konieczność, ale dla większości z nas to codzienny rytuał. Niezależnie od naszej postawy do gotowania, zawsze dobrze jest mieć pod ręką kilka gadżetów, które ułatwią nam przygotowanie posiłków i sprawią, że gotowanie będzie jeszcze bardziej przyjemne. W dzisiejszych czasach nie brakuje na rynku ciekawych i praktycznych gadżetów kuchennych, które ułatwiają i usprawniają proces przygotowywania posiłków. Oto niektóre z nich.

Zaparzacz do herbaty

Trudno wyobrazić sobie lepszy sposób na spędzenie jesiennego lub zimowego wieczoru niż ten z książką, kocem i kubkiem dobrej herbaty. Niestety, częste spacery do kuchni, aby zaparzyć kolejną porcję ulubionego naparu, średnio wpisują się w moją wizję doskonałego wieczoru. Dlatego właśnie ogromną miłością darzę mój zaparzacz do herbaty, w którym z powodzeniem zmieści się przynajmniej kilka kubków.

Wybierając taki zaparzacz, sięgnij po model, który jest wyposażony w wewnętrzne sitko, dzięki czemu bez problemu zaparzysz wszystkie rodzaje herbat liściastych, bez konieczności martwienia się o fusy. Dobrym rozwiązaniem będzie wybranie modelu, który ma wbudowane miejsce na niewielki podgrzewacz, dzięki któremu napój utrzyma odpowiednią temperaturę przez cały wieczór. Taki zaparzacz to również bardzo praktyczne rozwiązanie na spotkania w większym gronie.

Spieniacz do mleka

Spieniacz mleka to bardzo praktyczny, chociaż wyjątkowo niepozorny gadżet, który zyskał dużą popularność w ostatnich latach. Pozwala on na łatwe i szybkie przygotowanie idealnej pianki mlecznej, która może być wykorzystana do wielu różnych celów – od przygotowania kawy z mlekiem po dekorowanie wypieków.

Najczęściej spieniacze do mleka są małe i bardzo łatwe w obsłudze, dzięki czemu można ich używać nie tylko w domu, ale także w pracy czy w podróży. To idealne rozwiązanie dla miłośników kawy i innych napojów mlecznych, którzy chcą cieszyć się profesjonalną jakością bez wychodzenia z domu.

W czasie zakupów warto wybrać model wykonany z solidnych materiałów, które będą łatwe w czyszczeniu. Warto również zwrócić uwagę na prędkość spieniania i poziom głośności pracy spieniacza, co może mieć wpływ na komfort użytkowania.

Ostrzałka do noży

Ostrzałki do noży to kolejne niezastąpione gadżety, bez których trudno wyobrazić sobie gotowanie. To naturalne, że w miarę użytkowania noże w kuchni tracą swoją ostrość. Niestety znacząco utrudnia to precyzyjne krojenie, odbierając całą przyjemność z gotowania, dodatkowo może doprowadzić do niebezpiecznych sytuacji.

Dostępne na rynku ostrzałki są zazwyczaj przeznaczone do wielu rodzajów noży, a ich obsługa jest dziecinnie prosta, najczęściej sprowadzając się wyłącznie do kilkukrotnego przeciągnięcia ostrza przez szczelinę. Warto również pamiętać, że niepozorna ostrzałka pozwala na wydłużenie żywotności noży. Regularne ostrzenie nie tylko pozwala na utrzymanie ich ostrości, ale także chroni je przed nadmiernym zużyciem. Noże, które są regularnie ostrzone, mniej narażone są na uszkodzenia i pęknięcia, a tym samym mogą nam posłużyć przez dłuższy czas.

Filtr do wody

Jakość pitej przez nas wody często schodzi na drugi plan. Tymczasem wyposażenie się w dobrej jakości filtr do wody może naprawdę mocno ułatwić (i uprzyjemnić) nam życie. Przede wszystkim oszczędzamy sporo pieniędzy, zastępując butelkowaną wodę, najzwyklejszą, filtrowaną kranówką. Nie wspomnę już nawet o ilości plastikowych butelek, jakie w ten sposób zaoszczędzicie.

Ponadto, filtry do wody usuwają zanieczyszczenia takie jak chlor, związki organiczne czy metale ciężkie, które mogą wpływać negatywnie na smak wody i nasze zdrowie. Warto również pamiętać, używając filtrowanej wody w mniejszym stopniu musisz przejmować się kamieniem, osadzającym się chociażby na grzałkach czajników i ekspresów.

Decydując się na zakup filtra do wody macie naprawdę szeroki wybór, począwszy od filtrów wbudowanych w krany, poprzez mniejsze dzbanki filtrujące, a na podróżnych butelkach z filtrem kończąc. Wszystko w zależności od twoich potrzeb.

Młynek do kawy

Młynek do kawy to niezwykle przydatny gadżet kuchenny, który jest nieodzownym elementem dla miłośników małej czarnej. Kupując już zmieloną kawę, nie zawsze jesteśmy pewni, jak dawno została ona zmielona i jak długo leżała na półce sklepowej. Dzięki młynkowi możesz zmielić ziarna tuż przed parzeniem, co pozwoli nam cieszyć się bogatszym i intensywniejszym smakiem napoju.

Dodatkowo, młynek daje nam kontrolę nad grubością mielenia, co pozwala na dostosowanie smaku napoju do swoich preferencji. Różne metody parzenia, takie jak ekspresy do kawy, kawiarki czy alternatywne metody parzenia, wymagają różnego stopnia zmielenia kawy. Jest to również świetny sposób na mieszanie ze sobą różnych typów ziaren, tworzenie własnych mieszanek i komponowanie unikalnych połączeń smakowych.

Wreszcie, młynek do kawy jest także ekonomiczny, ponieważ pozwala zaoszczędzić pieniądze w dłuższej perspektywie czasowej. Przeglądając młynki do kawy na Ceneo szybko przekonasz się, że urządzenie to nie musi być dużą inwestycją. Dodatkowo ziarna kawy są zazwyczaj tańsze niż kawa zmielona.

Zobacz też nowe przepisy:KOMENTARZE