Ekspres do kawy. Jaki rodzaj wybrać? 

Ekspres do kawy. Jaki rodzaj wybrać? 

Praktyczny poradnik, dzięki któremu dowiesz się jako ekspres do kawy wybrać.

Ekspres do kawy nie jest może pierwszym spośród najważniejszych sprzętów w domu, ale jednak warto mieć go w kuchni. Aromat świeżo zaparzonej kawy dobrze nastraja i pobudza, smak zaś pozwala lepiej zacząć dzień. Na rynku można znaleźć różne typy takich urządzeń. Niektóre dobrze sprawdzą się też w biurze. Co warto wiedzieć o ekspresach do kawy?  

Nowoczesny ekspres kapsułkowy, ciśnieniowy, a może przelewowy? Na rynku dostępne są różne typy takich urządzeń. Różnią się od siebie możliwościami, wydajnością i kosztami eksploatacji, ale wszystkie łączy możliwość zrobienia pysznej kawy. Stąd też ekspres kawowy jest bardzo przydatnym domowym urządzeniem. Co jeszcze warto o nim wiedzieć przed zakupem?  

Czemu warto mieć ekspres do kawy w domu? 

Czemu ekspres ciśnieniowy, przelewowy lub na kapsułki powinien znaleźć się w dobrze wyposażonej kuchni? Przemawia za tym przynajmniej kilka kwestii. Do najważniejszych powodów należą: 

  • Możliwość picia pysznej kawy z ekspresu bez wychodzenia z domu.  
  • Okazja do przyjęcia (nawet niespodziewanych) gości smaczną kawą.  
  • Możliwość przygotowywania różnych typów kaw od espresso, aż po latte czy kawę mrożoną i to z idealną pianką. 
  • Dbałość o ekologię: picie kawy z ekspresu w filiżance to zawsze ograniczeni zużycia plastiku, który spotkamy zamawiając napój na mieście.  

Rodzaje ekspresów do kawy 

Różne rodzaje ekspresów do kawy dostępne na rynku sprawiają, że można mieć pewne kłopoty bogactwa. Oczywiście przed zakupem warto poznać możliwości konkretnych modeli, ale co do zasady urządzenia takie dzielimy na ekspresy: 

  • przelewowe; 
  • ciśnieniowe; 
  • kapsułkowe. 

Ekspres przelewowy 

Nowoczesny ekspres  przelewowy to jedne z prostszych urządzeń na rynku. Nieskomplikowane są zarówno ich budowa, jak i obsługa. Składają się z następujących części: pojemnika na wodę, dzbanka z żaroodpornego materiału, pojemnika na kawę z filtrem i płyty grzewczej. Jak działa taki ekspres do kawy? Proces rozpoczyna zagotowanie się wody, która przelewa się przez filtr z kawą i trafia do dzbanka. Zalety? Możliwość przygotowania dużej ilości kawy za jednym razem i długie trzymanie temperatury przez napój.

 

Ekspres ciśnieniowy 

Dlaczego warto postawić na ciśnieniowy ekspres do kawy? Takie urządzenia występują w kilku odmianach. Mogą być ręczne lub automatyczne. Ostatnie posiadają dodatkowo spieniacz do kawy. Ich podstawową zaletą jest to, że umożliwiają przygotowanie różnych rodzajów kaw. Mowa tu o espresso, ale też café lungo, cappuccino czy latte macchiato. Idealna opcja dla smakoszy różnych rodzajów kaw. 

Ekspres kapsułkowy 

Nowoczesne kapsułkowe ekspresy do kawy także działają na zasadzie kapsułkowej. Cechuje je łatwość obsługi: uzyskany napój uzależniony jest od rodzaju wykorzystanej do tego kapsułki. Wystarczy zaopatrzyć się w odpowiednią ilość kapsułek po to, żeby można było delektować się ulubionym napojem. Warto przy tym zaznaczyć, że z jednej kapsułki można przygotować jedną filiżankę. Dodatkowo oprócz kawy można tutaj przygotowywać herbatę, kakao lub gorącą czekoladę.  

Współpraca reklamowa


KOMENTARZE