6 pomysłów na słodkie prezenty walentynkowe

6 pomysłów na słodkie prezenty walentynkowe

Walentynki zbliżają się wielkimi krokami i to już najwyższa pora, aby zastanowić się czym w tym roku zaskoczysz swoją drugą połówkę. Jeśli twój partner (lub partnerka) lubi słodkości, postaraj się, aby to właśnie one były motywem przewodnim twojego upominku.

W tym wypadku wcale nie musisz ograniczać się do klasycznej bombonierki. W końcu słodkie prezenty walentynkowe mogą być znacznie bardziej kreatywne. Oto kilka pomysłów, które osłodzą wam świętowanie.

1. Słodki bukiet

Oczywiście, kwiaty to doskonały pomysł na walentynkowy prezent, a im większe bukiety, tym lepiej. W końcu kto nie ucieszyłby się z pięknej wiązanki róż, tulipanów lub innych piękności? Niestety, kwiaty mają tę wadę, że dosyć szybko tracą swoją urodę i finalnie trafiają do kosza.

A gdyby tak postawić na coś bardziej praktycznego i… smaczniejszego? Słodkie bukiety to strzał w dziesiątkę, jeśli twoją połówka bardziej od kwiatów ceni sobie słodkości. Tutaj znajdziesz kilka bardzo ciekawych pomysłów na to, jak takie kompozycje mogą wyglądać. A jeżeli chcesz się naprawdę wykazać, możesz samodzielnie przygotować podobny bukiet, w którym kwiaty zostaną zastąpione ulubionymi czekoladkami twojego ukochanego/ej.

2. Słodkie prezenty: trufle i praliny

słodki prezent
słodki prezent

W kwestii słodkich upominków trudno o bardziej elegancki upominek niż trufle lub czekoladowe praliny. W tych niewielkich czekoladkach zwykle kryje się mnóstwo smaku. Idealny, słodki kęs, któremu nikt się nie oprze. Postaw na ręcznie robione trufle z niewielkich manufaktur, które oferują unikatowe kompozycje smaków oraz najwyżej jakości produkty. W niektórych miejscach możesz samodzielnie skomponować bombonierkę, dzięki czemu udowodnisz jak dobrze znasz gust swojej drugiej połówki.

3. Słodki kosz prezentowy

A co jeśli nie możesz zdecydować się na jeden rodzaj słodkości lub po prostu potrzebujesz większego rozmachu? W takiej sytuacji idealnie sprawdzi się słodki kosz prezentowy – pełen czekoladek, ciasteczek lub innego rodzaju słodkości.

To też doskonała okazja, aby pokazać jak dobrze znasz swojego partnera/kę. Wybierz bliski wam motyw przewodni np. związany z miejscem waszej pierwszej wspólnej podróży lub tej, którą dopiero zamierzacie odbyć. A może skupisz się na innych, kulinarnych wspomnieniach? Puść wodze kreatywności i skomponuj kosz, który sprawi radość wam obojgu.

4. Zestaw miodów

słodki prezent
Słodki prezent

Dobrej jakości, lokalny miód to niezawodna opcja jeśli chodzi o prezenty. Nie dość że to pyszne, to jeszcze praktyczne rozwiązanie, bo w końcu miodu nigdy za dużo. W ostatnich czasach powstało wiele pasiek, które oferują naprawdę ciekawe miody w wyjątkowo ciekawych smakach.

Możesz postawić na klasyczne produkty lub takie ze smakowymi dodatkami jak chociażby cynamon, skórki pomarańczy, liofilizowane truskawki lub goździki. Poszukaj lokalnej pasieki, która pozwoli ci stworzyć unikatowy zestaw miodów dla twojej ukochanej/go.

5. Słodkie prezenty na walentynki: dżemy

słodki prezent
słodki prezent

Innym, równie ciekawym pomysłem na słodki prezent walentynkowym, będzie zestaw konfitur i dżemów o nietuzinkowych smakach. To także doskonała okazja do tego, aby pokazać jak dobrze znasz swoją połówkę.

Postaw na nieoczywiste kompozycje lub wręcz przeciwnie – tradycyjne smaki, przywołujące na myśl beztroskie dzieciństwo. Stwórz wyjątkowy zestaw lokalnych produktów, które idealnie wpasują się w gust twojej połówki.

6. Czekoladowe walentynki

A może w walentynki stawiacie na bardziej symboliczne upominki? Postaw na drobną, słodką walentynkę, która idealnie wyrazi wszystkie twoje uczucia. W końcu nikt nie powiedział, że wielkość uczucia idzie w parze z rozmiarem upominku.

Wybierz słodkie, czekoladowe serce lub lizaka z miłosnym wyznaniem. W bardziej rozbudowanej wersji, wybierz wersję z personalizowaną dedykacją. Gwarantuję, że wywołasz uśmiech na twarzy ukochanej/go.

Zobacz też nowe przepisyKOMENTARZE