Shake bananowy z kawą

Shake bananowy z kawą

Kiedy człowiek się tak uczy i uczy, w pewnym momencie pochłaniania wiedzy przychodzi taka chwila, że trzeba szybko podładować wyczerpane baterie. Ponadto, co to za przygotowania do sesji, bez odkładania nauki na niemal ostatnią chwilę? Jedni więc sprzątają, robią pranie, znajdują niespodziewanie nowe hobby, a ja tymczasem szukam pretekstów do gotowania.

Początkowo miałam zjeść po prostu tylko banana, ale nagle – zupełnie nieznanego mi powodu – zachciało mi się mieszać i kombinować. Efekt mojej prokastynacji oraz ucieczki od książek i notatek możecie znaleźć poniżej.

Oczywiście przepis może być przydatny nie tylko dla studentów podczas nauki, ale również świetnie sprawdzi się w roli słodkiego dodatku do słonej przekąski, szybkiego śniadania (znajdująca się w shake’u kofeina pobudzi nas z samego rana do działania, co może być szczególne przydatne przed pracą) lub deseru. W dodatku shake jest dużo zdrowszą alternatywą dla mocno słodzonych shake’ów, które są nieodłącznym elementem jedzenia na wynos.

Przepis na shake bananowy z kawą

Składniki na shake bananowy z kawą:

  • Szklanka ciepłego mleka
  • Łyżeczka kawy rozpuszczalnej
  • Jeden banan
  • Łyżeczka kakao
  • Łyżeczka miodu
  • Cynamon

Przepis na shake bananowy z kawą

Sprawa jest prosta jak drut. Ten przepis zrobi nawet największy przeciwnik gotowania i osoba, która zazwyczaj twierdzi, że potrafi jedynie ugotować wodę na herbatę.

Wystarczy w blenderze zmiksować: szklankę ciepłego mleka, jednego banana, łyżeczkę kawy rozpuszczalnej i łyżeczkę kakao. Jeśli po zblendowaniu wszystkich składników dla kogoś shake byłby wciąż za mało słodki, to warto dodać łyżeczkę miodu. Na koniec warto gotową miksturę posypać cynamonem i można się cieszyć chwilą wolnego od nauki :)

Zobacz inne przepisy na napoje:

Zobacz też najnowsze przepisy:KOMENTARZE