Czekoladowe babeczki z Coca-Colą

Czekoladowe babeczki z Coca-Colą

Dzisiaj zamieszczam przepis, który jest wzorowany na tym, co zobaczyłam w weekend majowy na blogu Magdy, a który zainspirował mnie do działania. Przyznaję, że od razu wiedziałam, że muszę je czym prędzej przygotować. Stało się to jeszcze tego samego dnia, bo okazało się, że do szczęścia brakuje nam w mieszkaniu tylko puszki Coca-Coli.

Lubego zafascynowało, że można zrobić ciasto z bąbelków i nawet w to trochę nie dowierzał, dlatego też z ciekawości wybrał się do sklepu i tym samym został zaopatrzeniowcem. Zgodnie z opisem Magdy ciasto było naprawdę niezwykłe, może trochę odrobinę za mało czuć w nim było Coca-Colę, ale mam już kilka pomysłów, jak nad tym popracować w przyszłości.

Przepis na czekoladowe babeczki z Coca-Colą

Składniki na czekoladowe babeczki z Coca-Colą (10 sztuk):

  • Szklanka mąki
  • Cztery łyżki kakao
  • Dwie łyżeczki proszku do pieczenia
  • Pół szklanki cukru
  • 100 mililitrów oleju słonecznikowego
  • 150 mililitrów Coca-Coli
  • Dwa jajka.

Jak zrobić czekoladowe babeczki z Coca-Colą?

Przygotowanie babeczek z Coca-Colą jest dziecinnie proste i zajmuje dosłownie chwilę. Na około dziesięć muffinek potrzebujemy: szklankę mąki, cztery łyżki kakao, dwie łyżeczki proszku do pieczenia, pół szklanki cukru. Wszystkie suche składniki mieszamy ze sobą razem.

Łączymy ze sobą również wszystkie mokre składniki , a do tych rzeczy należą: 100 mililitrów oleju słonecznikowego, 150 mililitrów Coca-Coli i dwa jajka. Następnie suche i mokre składniki dokładnie mieszamy, a powstałą masę nakładamy do papilotek i pieczemy w 200 stopniach przez około 15-20 minut. Z piekarnika możemy wyciągać je, gdy wbijany w nie patyczek będzie suchy.

Teraz trzeba tylko chwilkę poczekać, aż babeczki wystygną, żeby się nie poparzyć tak jak zrobiłam to ja. Uwierzcie mi, smakują znakomicie.

Zobacz też inne przepisy na babeczki:

Zobacz ostatnie przepisy:KOMENTARZE