Krem z groszku

Krem z groszku

Kalendarz ewidentnie mija się z tym, co widzę za oknem. Nie pamiętam kiedy było tak, żebym w grudniu musiała nosić kalosze. Kiedy po zajęciach wracam przemarznięta na kość przydaje się coś, co szybko rozgrzewa, czyli na przykład zupa. Krem z groszku zrobicie błyskawicznie, a mogę was zapewnić, że ta zupa nie tylko skutecznie pomoże wam walczyć z chłodem i deszczem, ale również sprawi, że poczujecie się naprawdę nasyceni.

Przepis na krem z groszku

Składniki na krem z groszku:

  • 1,5 litra bulionu warzywnego lub drobiowego
  • Dwie szklanki zielonego groszku
  • Dwa plastry cytryny
  • Pęczek mięty
  • Kostka ziołowego serka topionego
  • Sól
  • Pieprz

Jak zrobić krem z groszku?

Bazą będzie ok 1,5 l bulionu warzywnego lub drobiowego (równie dobrze mógłby być każdy inny). Ja użyłam akurat takiego, ponieważ to pozostałość po pierogach, które przygotowywała moja siostra, ale o nich napiszę w przyszłości). W tym wywarze zagotowałam około dwóch szklanek zielonego groszku. W zasadzie groszku z pewnością było trochę mniej, bo nigdy nie mogę się powstrzymać od podjadania go jeszcze na surowo.

Do garnka wrzuciłam jeszcze dwa grube plastry cytryny i pół małego pęczka mięty. Całość gotowałam przez około 5-10 minut, czyli tyle by mieć pewność, że groszek zmiękł. Zupa jest już w zasadzie gotowa, teraz wystarczy tylko zrobić z niej krem. Przecedzam zupę, następnie bulion zostawiam na później, a wszystko to, co zostało w sitku wrzucam do blendera, dorzucam kostkę ziołowego serka topionego, szczyptę soli i pieprzu i miksuję wszystko na gładką, kremową masę. Wszystko z powrotem mieszam z bulionem i ewentualnie doprawiam sokiem z cytryny, ale najpierw lepiej sprawdzić, czy wcześniej wrzucone plastry cytryny nie zakwasiły nam jej już odpowiednio.

Szybka oraz rozgrzewająca zupa jest gotowa do podania! Teraz wracam do moich puzzli z pandą.

Zobacz inne przepisy na zupy:

Zobacz najnowsze przepisy:KOMENTARZE